עסק דיגיטלי פרק 2 – יזמות חברתית ופרויקט Wize עם דניאל ברקת

להאזנה ב iTunes

להורדת הפרק

לאחרונה צומח בארץ ובעולם תחום היזמות החברתית, אבל מה בדיוק מגדיר מיזם חברתי?

היום מצטרף אליי דניאל ברקת, יזם חברתי, ממייסדי פרויקט Wize ו Lendu ומנהל האתר כיכר אשוקה, קהילה מקוונת לקידום עשייה חברתית בישראל, ושלוחה של ארגון אשוקה העולמי.
דניאל ישפוך אור על סצנת היזמות החברתית בישראל, ויחלוק תובנות מההצלחות והכשלונות במיזמים החברתיים שהקים.

למתעניינים שרוצים להעמיק בתחום היזמות החברתית, אספתי קישורים מומלצים מהפרק:

ארגון PresenTense Israel:

“משמש כזרז ליזמות, מתוך תפיסה שחדשנות מאפשרת להצמיח ולחזק כלכלה מקומיות להעשיר את חיי הקהילה ולסייע בפתרון סוגיות מרכזיות בחברה הישראלית.כדי להפוך את החזון למציאות, אנו מפעילים תכניות לטיפוח יזמות חברתית ויזמות עסקית בישראל: מאיצים, סדנאות לארגונים, ופיתוח אקו-סיסטם ליזמות. בשנים האחרונות, השקנו מעל 450 מיזמים חברתיים בארץ ובעולם.”

כיכר אשוקה:

“הכיכר מאתרת תחומים שבהם דרוש שינוי חברתי ויוזמת סביבם תחרות. מטרת התחרות היא להציג ולחבר יזמים חברתיים, ולסייע ביצירת והפצת פתרונות חדשניים, זמינים ובני קיימא, שיובילו לשינוי הדרוש. מאז 2004 התקיימו 24 תחרויות, שמינפו מעל 5000 מיזמים חברתיים משמעותיים ב-145 מדינות, וסייעו ליזמים לגייס כ-30 מליון דולר.

באמצעות אתר האינטרנט מחברת כיכר אשוֹקה בין אנשים העוסקים בשינוי חברתי, מאפשרת להם לשתף רעיונות, לשאוב השראה, להתייעץ זה עם זה ולהסתייע בהוצאה לפועל של הרעיונות הטובים ביותר. האתר מתמחה ביצירת קשרים בין אנשים המעוניינים ליצור שינוי ובין רעיונות היכולים לסייע להם בדרכם.”

התכנית החברתית של עמותת 8200:

“התוכנית החברתית קמה מתוך רצון ללוות ולקדם בעשור הקרוב עד כ-200 מיזמים חברתיים מבוססי טכנולוגיה, אשר יסייעו לקדם באופן יעיל ואיכותי פתרונות חדשניים לבעיות חברתיות בישראל – ולמעשה, להפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר.
התכנית מפעילה את האקסלרטור החברתי-טכנולוגי הראשון בישראל. במטרה לתת מענה חדש וייחודי ליזמים חברתיים-טכנולוגיים, המעוניינים להשפיע לטובה על החברה הישראלית, ובמקביל – להגדיל את מרחב ההשפעה של בוגרי 8200 מחוץ לסצינת ההיי-טק והסטארט-אפים, ולתעל אותו לטובת אתגרים נוספים.”

עד כאן להיום, תהנו מהפרק ושתפו אותי מה חשבתם בתגובות 🙂

  • Shay Mazor

    הייתי רוצה לדעת (כמובן ברמה הבינארית, לא צריך להיכנס למספרים) אם דניאל מתפרנס מהמיזמים החברתיים האלו עצמם או שהוא משקיע בהם את שעות הפנאי שלו. בהנחה שהוא עובד גם במקביל קשה שלא להתפעם מהיכולת שלו לעמוד בעומס שכזה!