איך לבחור את האחסון הכי טוב ומתאים לאתר שלך?

בעידן הדיגיטלי השמירה על הנתונים והמידע של החברה הוא חשוב ואף הכרחי עבור פעילות תקינה ובטוחה של האתרים שלהם. זאת הסיבה העיקרית בגללה בעלי עסקים קטנים וחברות גדולות כאחד צריכים פתרון בטוח ואמין לאחסון האתרים שלהם. לא פעם הבחירות שאנשים מבצעים בכל הקשור לנושא הזה מסתכמות בבחירת הפתרון הזול ביותר, שלעיתים אינו עונה על צרכי החברה ולא נותן פתרון אמיתי. 

כאן תוכלו למצוא הסברים על הפתרונות השונים בתחום, איך נכון לקבל החלטה שמתאימה לצורך שלכם ועל אילו קריטריונים אתם צריכים להסתכל כשאתם בוחרים את הפתרון הנכון עבורכם. 

אילו פתרונות אחסון אתרים קיימים בשוק?

תחום אחסון האתרים הוא תחום מאוד רחב, הכולל בתוכו ארבעה פתרונות שונים שיכולים להתאים לכם. הפתרון הראשון הוא אחסון שיתופי. אחסון מסוג זה מאפשר לכם לשכור “חדר” קטן בתוך שרת פיזי, ולהפוך לשותפים של שוכרים נוספים המקבלים גם הם חדרים שונים בשרת. במילים אחרות, אתם שותפים של אנשים נוספים שמאחסנים כמוכם את המידע שלהם בתוך השרת וכפועל יוצא גם שותפים לתקלות ובאגים שהשרת חווה. זהו הפתרון הזול ביותר בשוק, אבל כמו שאתם מבינים – המחיר שלו עלול להיות גבוה מאוד בהתחשב בכך שאתם עלולים לחוות תקלות בתדירות גבוהה ולהסתכן בפגיעה באתרים שלכם.

פתרון נוסף הוא שרת ייעודי. מדובר גם כן בשרת פיזי, המשמש בדרך כלל חברות או תאגידים גדולים שיש להם את המשאבים והידע לתפעל שרת בסדר גודל כזה. היתרון הברור שלו הוא שאתם מקבלים שרת חזק ששייך אך ורק לכם, אבל בדרך כלל צריכים לשכור איש מקצועי ספציפי (איש סיסטם) שינהל את השרת ויתפעל אותו. רכישת השרת והתפעול שלו כרוך בעלויות גבוהות שבדרך כלל אינן רלוונטיות עבור בעלי עסקים קטנים.

עוד פתרון שקיים בשוק הוא שרת VPS. מדובר בשרת וירטואלי, בו אתם חולקים גם כן מקום בשרת עם שותפים נוספים, אך בכמות קטנה יותר מאשר אחסון שיתופי. זהו פתרון מתקדם יותר שיכול להתאים לבעלי עסקים קטנים, אבל יש בו בעיה גדולה והיא השותפות לתקלות ובאגים שיכולים לפגוע באתר שלכם.

הפתרון האחרון, שנחשב לפתרון המתקדם והבטוח ביותר, הוא שרת בענן. זהו שרת וירטואלי שמשרת אך ורק אתכם. היתרון הברור שלו הוא שכמות התקלות בו היא מזערית עד לא קיימת, זאת מאחר והמידע שלכם משוכפל על גבי כמה שרתים בענן כך שאם יש תקלה באחד מהם, שרת אחר יכול לספק את השירות המבוקש מבלי לפגוע באתר שלכם. מדובר בפתרון אמין ובטוח במיוחד, שניתן לנהל בצורה קלה מרחוק ולשלוט על הגדלת או הקטנת כמות המקום הנדרש עבור המידע שלכם. מעבר לכך, זהו פתרון זול באופן יחסי בו אתם מקבלים תמורה מלאה למחיר שאתם משלמים.

למה פתרון האחסון בענן הוא הנכון ביותר עבור עסקים קטנים?

אין ספק שארבעת הפתרונות יכולים להועיל בצורה כזו או אחרת לסוגים שונים של עסקים. אבל, וזה אבל שחשוב לזכור, עבור עסקים קטנים שבדרך כלל אין להם את המשאבים לשכור איש סיסטם שינהל עבורם את השרת, והם רוצים לעשות זאת בעצמם – גיבוי ואחסון אתרים בענן זה הפתרון האולטימטיבי. אחסון וגיבוי בענן נותן לכם גמישות במחיר, גמישות בכמות השירותים שאתם מעוניינים לרכוש, מאפשר לכם לנהל את המידע שלכם מרחוק ולראות בכל רגע נתון מה מצבו של השרת ושל האתרים המאוחסנים בו. 

חברות שונות שמספקות שירות מהסוג הזה, כמו Cloudways, מספקות פלטפורמת ניהול יוצאת דופן באמצעותה אתם יכולים להבין בקלות איך לנהל הכל. Cloudways מספקת שרתים בענן דרך החברות המובילות בעולם כמו AWS, Lindoe, Vultr, Google Cloud  ו-DigitalOcean ובעצם נותנת אפשרות במיוחד לעסקים קטנים ולאנשים עם מינימום ידע בתחום לבצע פעולות בצורה פשוטה ולנהל הכל מרחוק. חברת EasyCloud מנגישה את עולם האחסון בענן דרך Cloudways, כך שאתם יכולים לקרוא שם עוד על שרת בענן, החברות השונות שהזכרנו כאן למעלה ובעיקר על הפלטפורמה המעולה שמותאמת בדיוק עבורכם. מעבר לכך, תמצאו שם מעל 200 מדריכים מפורטים בשפה העברית שיוכלו לעזור לכם להעביר את האתרים שלכם לאחסון בענן של Cloudways.

סיכום

בעלי עסקים קטנים עומדים במרכזה של בעיה. מצד אחד, הם מעוניינים בפתרון הזול ביותר ומצד שני הם רוצים פתרון שבאמת יענה על הצרכים שלהם ויעניק להם ביטחון. לרוב הצד הראשון מנצח והם מקבלים פתרון זול שלא באמת עונה על הצורך שלהם, כך שהם צריכים להתעסק כל הזמן בתקלות שהאתר שלהם חווה ובבאגים שהם לא יכולים לפתור. אנחנו ממליצים לכל בעלי העסקים הקטנים שמעוניינים בפתרון אמיתי שיקנה להם שקט, ממשק ניהול פשוט ובעיקר מענה אמיתי לצורך שלהם לעבור לאחסון אתרים

אודות הכותב:

אור פיאלקוב, בן 37, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה המתמחה בפרסום בגוגל ומגוון ערוצים נוספים. מומחה בשיווק דיגיטלי, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. 
הבעלים של EasyCloud – חברת אחסון אתרים בענן. חברה שמנגישה את עולם אחסון אתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.

יש לך חבר/ה שיהנו מהמאמר הזה? שתפו אותם:

Facebook
Email
WhatsApp
LinkedIn

אני לא כותב הרבה, אבל כשאני כותב...

אלו בד”כ המאמרים הכי מקיפים ופרקטיים בעברית על שיווק ויזמות דיגיטלית.
רוצה שאעדכן אותך על המאמר הבא שיוצא? אשמח לצרף אותך לקהילה שלי:

במייל אשלח לך עדכונים על המאמרים החדשים שאעלה לבלוג וגם הזדמנויות להצטרף לסדנאות או קורסים שלי בתחום השיווק הדיגיטלי.
אם תרגיש/י שהמידע שאני משתף לא תורם או רלוונטי אלייך, בכל רגע תוכל/י להסיר את עצמך מהרשימה.

סדנה אונליין בחינם ב-ZOOM:

איך להיות הפוסט הזה שעוצרים עליו
ולא יכולים
להפסיק לקרוא?

3 שינויים שהופכים את התוכן שלנו מכזה שנשמע כמו כולם, לתוכן שגורם לאנשים לתפוס מאיתנו ולרצות לפנות אלינו

3 שינויים שהופכים את התוכן שלנו מכזה שנשמע כמו כולם,
לתוכן שגורם לאנשים לתפוס מאיתנו ולרצות לפנות אלינו